július 3. 16:00
,,Kóstold meg Csehországot!” cseh kulináris napok
Monor, Szent István tér
Díszoklevélben részesült pedagógusok:
Szabóné Horváth Anna főiskolai oklevelét a Juhász Gyula Tanárképző Főiskolán magyar-ének szakon szerezte.
Pedagógus pályáját 1975-ben kezdte Sükösdön, eközben szaktudását egyetemi diplomával egészítette ki Szegeden, a József Attila Tudományegyetemen.
1996-ban érkezett Monorra, az akkor még Ökumenikus Általános Iskolába, a mai Monori Ady Úti Általános Iskolába.
Több mint egy évtizedig, egészen nyugdíjazásáig végezte az intézményben a magyar munkaközösség-vezetői feladatokat, szakmai és osztályfőnöki tevékenységét töretlen lelkesedéssel és a rá jellemző igényességgel látta el.
Szabóné Horváth Anna 44 éven keresztül vezetett gyermekkórust, 24 éven át pedig az általa alapított Forrás Gyermekkórust vezette Monoron.
A pedagógus 24 évig volt megbecsült tagja a Monori Ady Úti Általános Iskola nevelőtestületének, nemzedékeken átívelő munkássága során rengeteg tanítványával szerettette meg az éneklést, a muzsikát.
A hosszú évtizedeken át kifejtett értékes szakmai tevékenységének elismeréseként, diplomája megszerzésének 50. évfordulója alkalmából a Szegedi Tudományegyetem által kiállított ARANY DÍSZOKLEVÉLET kapott.
Sárosi Róbertné 1959-ben tett tanítóképző érettségi vizsgát. Gyakorló tanítójelölti éveit a Gombai Általános Iskolában töltötte. Tanítóképesítő vizsgát a Budapesti Felsőfokú Tanítóképző Intézetben tett 1960-ban. 1966-ig a Gombai Általános Iskolában, ezt követően 1998-ig Kossuth Lajos Általános Iskolában tanított. Sok éven át az alsó tagozatos munkaközösség vezetője volt, továbbá foglalkozott az iskola gyermekeinek nyári táboroztatásával, vándortáborokat és erdei iskolát is vezetett.
A hosszú évtizedeken át kifejtett értékes szakmai tevékenységének elismeréseként, diplomája megszerzésének 65. évfordulója alkalmából az ELTE Tanító- és Óvóképző Kara által kiállított VAS DÍSZOKLEVELET kapott.
Puskás Lászlóné a Nyíregyházi Egyetem jogelőd intézményében a Bessenyei György Tanárképző Főiskolán szerezte biológia-testnevelés szakos diplomáját. Pályája elején egy évet Csévharaszton, 1969-től nyugdíjazásáig Monoron a Kossuth Lajos Általános Iskolában tanított.
Pedagógusi pályáján a gyerekek iránti szeretet vezette, célja a mozgás és a sport megszerettetése és az egészséges életmódra nevelés volt. A diákokkal rendszeresen járt atlétikai és kosárlabda versenyekre, ahol számos járási, megyei és több alkalommal országos versenyt is nyertek.
A hosszú évtizedeken át kifejtett értékes szakmai tevékenységének elismeréseként, diplomája megszerzésének 50. évfordulója alkalmából a Nyíregyházi Egyetem által kiállított ARANY DÍSZOKLEVELET kapott
Barta Károlyné a budapesti Szent László Gimnáziumban érettségizett 1969-ben, ezt követően Vecsésen kezdett tanítani. Az általános iskolai tanító oklevelét a Jászberényi Tanítóképző Intézetben szerezte 1975-ben.
1976-tól a Kossuth Lajos Általános Iskolában tanított a 2008-as nyugdíjazásáig. Több éven át az iskola alsó tagozatos munkájáért felelős igazgatóhelyettes volt.
Elismerései: Miniszteri dicséret, Monor Város Nevelési, Oktatási és Közművelődési díja.
A hosszú évtizedeken át kifejtett értékes szakmai tevékenységének elismeréseként, diplomája megszerzésének 50. évfordulója alkalmából az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem által kiállított ARANY DÍSZOKLEVELET kapott.
Veresné Bartha Mária a Kecskeméti Óvónőképző Főiskolán szerezte óvodapedagógusi diplomáját 1975-ben. Azóta pedagógusként dolgozott először az üllői Gyöngyvirág Óvodában, majd 2006. óta Monor város több óvodájában is, jelenleg nyugdíjas óvodapedagógusként dolgozik a Monori Napsugár Óvodában.
Munkáját hivatásnak tekinti. Kreatív, dinamikus, nyitott mind a gyermekek, a szülők, mind a kollégák felé. Kisugárzásával, konstruktív javaslataival, észrevételeivel, pozitív szemléletével elnyerte az óvodák közösségének tiszteletét és bizalmát.
Szakmailag magas színvonalú tudása párosul az évtizedek alatt megszerzett tapasztalattal, életbölcsességgel, melyet szívesen átad és megoszt kollégáival.
A hosszú évtizedeken át kifejtett értékes szakmai tevékenységének elismeréseként, diplomája megszerzésének 50. évfordulója alkalmából Károli Gáspár Református Egyetem Pedagógiai Kara által kiállított ARANY DÍSZOKLEVELET kapott.
További 3 fő nyugdíjas pedagógus a hosszú évtizedeken át kifejtett értékes szakmai tevékenységének elismeréseként az egykori iskolájától a lakcímére kérte a díszoklevele kézbesítését:
Borzsákné Zilahy Eszter az általános iskolai tanári diplomája megszerzésének 70. évfordulója alkalmából az ELTE Tanító és Óvóképző Karának RUBIN DÍSZOKLEVELÉT, Kisvári Pálné a tanítói diplomája megszerzésének 50. évfordulója alkalmából a Debreceni Református Hittudományi Egyetem ARANY DÍSZOKLEVELÉT veheti át. Mindketten a Monori Kossuth Lajos Általános Iskolában dolgoztak.
Krizsán Györgyné a Monori Jászai Mari Általános Iskola nyugdíjas pedagógusa az általános iskolai magyar-történelem szakos tanári diplomája megszerzésének 60. évfordulója alkalmából a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Karának GYÉMÁNT DÍSZOKLEVELÉT veheti át.
Monor Város Nevelési, Oktatási és Közművelődési Díjában részesült:
Monor Város Önkormányzat Képviselő-testülete ebben az évben huszonnegyedik alkalommal ítélte oda a „Monor Város Nevelési, Oktatási és Közművelődési Díja” kitüntetést a városunkban kiemelkedő nevelő-oktató munkát végző, illetve a közművelődést leginkább elősegítő személyeknek. A kitüntetés emlékéremből, oklevélből és pénzjutalomból áll. Figyelemmel az Emberi Erőforrások Bizottságának javaslatára 2025. éven 1 személy kapta meg a díjat.
Manev Melinda a Szegedi József Attila Tudományegyetem Juhász Gyula Tanárképző Főiskola Karán 2000-ben szerezte meg földrajz-biológia szakos tanári diplomáját, és még ebben az évben kezdett el a Monori Jászai Mari Általános Iskolában dolgozni. 2006-ban az ELTE Bölcsészettudományi Karán angol nyelv és irodalom szakos tanári végzettséget szerzett. 2024-ben pedig az Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Természettudományi Karán földrajz szaktanár mester végzettséggel bővítette tudását.
Munkáját a szakmai alázat és a gyermekszeretet jellemzi. Szakmailag jól felkészült, munkájára igényes és precíz pedagógus, kiváló tehetséggondozó. Tanítványai több angol és biológia versenyen szerepeltek kiváló eredménnyel.
A nevelőtestület értékes és hasznos tagja, a reál munkaközösség vezetője.
Szabadidejében osztályfőnökként a rábízott gyerekeknek több intézményen kívüli programot is szervez, osztályából több tanuló is neki köszönheti nyelvvizsgáját.
Szakmai tevékenység mindenkor az együttműködés és kollegialitás és az iskola és a város iránti lojalitás jellemzi.
július 3. 16:00
Monor, Szent István tér
július 5. 08:30
Művelődési Ház (2200, Monor Bocskai u. 1.)
július 9. 19:00
Vigadó Kulturális és Civil Központ (2200, Monor Kossuth Lajos u. 65-67.)
Idén már 4. alkalommal kerül megrendezésre a „Kóstold meg Csehországot!” cseh kulináris fesztivál Monoron, a városközpontban.
Július 3-5. között finom ételek, kiváló sörök, remek hangulat és minden korosztály számára szóló programok várnak a Szent István téren!