január 20. 18:00
Egyetemes imahét
Ady Úti Általános Iskola, felekezetek templomai
Tavaly év végén jelent meg az a kormányhatározat, mely városunkat az „okos város” technológia magyarországi elterjesztése érdekében indítandó pilot projekt tesztalanyául jelöli ki.
Az okos város - más néven smart city - fogalmát széleskörűen lehet értelmezni. A Magyar Közlönyben megjelent 2040/2017.(XII.27.) kormányhatározat a következőképpen írja le: „Az okos város olyan település amely természeti és épített környezetét, digitális infrastruktúráját, valamint a területén elérhető szolgáltatások minőségét és gazdasági hatékonyságát korszerű és innovatív információtechnológiák alkalmazásával, fenntartható módon, lakosainak fokozott bevonásával fejleszti.”
Egy okos város megvalósításához és ilyen irányú működtetéséhez fejlett technológiára, modern infokommunikációs fejlesztésekre van szükség; ezek teszik lehetővé a város szolgáltatásainak hatékonyabb működését, amelyből eredően javul a városban élők életminősége. Az „okos városok” lényege, hogy élhetőbb, a lakosság igényeihez jobban alkalmazkodó és azokat kiszolgáló települések jöjjenek létre.
A hír megjelenése óta eltelt időszakban több körben is tárgyaltak a projektről. Zsombok László polgármester így fogalmazott a Strázsa újság hasábjain: - Jelenleg is tárgyalunk a részletekről a Belügyminisztériummal, a Lechner Tudásközponttal és a Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt.-vel. Utóbbi egy mobileszközökön működő alkalmazás fejlesztését, egy ügyfélhívó és ügyfél-előjegyzést kezelő rendszert, a térfigyelő kamerák rendszerének fejlesztését és az E-személyivel a kvázi városkártya-funkciókat szeretné maga fejleszteni és megvalósítani. A helyi fejlesztési igényekről nekünk kell hozzá gondoskodni. Ezalatt a folyamatok átalakítását, a szervezetfejlesztést, a tartalomszolgáltatás megszervezését kell érteni.
A jövőben kialakításra kerülő, lakosság által is használható funkciók tehát most körvonalazódnak. A fenti lehetőségeken túl szóba került például a szennyvíz hőjének közcélra történő hasznosítása, a közvilágítás forgalomfüggő működése, a napenergia hasznosítása, a csapadékvíz tervezett visszatartása és közösségi kerékpárrendszer kialakítása is. A projekt során kiemelt szempont, hogy a fejlesztés hatására a városüzemeltetés gyorsabb, hatékonyabb, költségkímélőbb legyen és komfortosabbá, élhetőbbé tegye a várost a lakosok számára!
január 20. 18:00
Ady Úti Általános Iskola, felekezetek templomai
január 27. 17:00
Vigadó Kulturális és Civil Központ
január 30. 18:30
Január 20. és 26. között minden érdeklődőt szeretettel várnak az Egyetemes imahétre az Ady Úti Általános Iskolába és a különböző felekezetek templomaiba.