2017-ben is folytatódik a járdák építése

2017. április 24., hétfő, 09:51

Az elmúlt években fogalmazta meg városunk vezetése, hogy évről-évre jelentős járdaszakaszok újuljanak meg városunkban. A tervezett összeget sikerült a város éves költségvetésébe beépíteni, így idén is folytatódik a gyalogutak felújítása és építése.

Tavaly és tavalyelőtt is nettó 15 millió forintot költött erre a célra az önkormányzat. Ebből az összegből évente több mint két kilométernyi járdát tudtak elkészíteni a munkával megbízott monori kivitelezők. Az idei évben is ekkora keret áll rendelkezésre. Fontos szempont volt ez, hiszen ennél az összeghatárnál van lehetőség arra, hogy helyi vállalkozók végezhessék el a feladatot.

Az idei szakaszokról és a kivitelezőről a végleges döntés a májusi képviselő-testületi ülésen várható. A tervek szerint idén hosszabb, összefüggő és forgalmas szakaszok kerülnek megújításra: az Ady Endre utca vasúton túli szakasza a kerékpár út mellett, a Kistói úti járdák egy része, valamint a Nemzetőr utca első szakasza.