Humanitárius Település díjat adományozott a Vöröskereszt városunk részére

2021. november 27., szombat, 12:55

A Magyar Vöröskereszt Országos Vezetősége „Humanitárius Település” címet adományoz azoknak a magyarországi önkormányzatoknak, akik a Magyar Vöröskereszt eszmeiségét, alapelveit tiszteletben tartják, céljainak megvalósításában aktívan részt vesznek.

Olyan települések részesülhetnek az elismerésben, ahol működik vöröskeresztes szervezet, melynek munkáját önkéntesek is segítik. Fontos, hogy a település lakossága aktívan részt vegyen a a Magyar Vöröskereszt tevékenységében és a lakók között legyenek rendszeres (folyamatosan, évente legalább két alkalommal) véradók.

A koronavírus-járvány miatt, a Vöröskereszt monori alapszervezetének véradó ünnepségén adták át városunk részére a Humanitárius Település díjat; melyet Darázsi Kálmán polgármester vehetett át.