Humanitárius Település díjat adományozott a Vöröskereszt városunk részére

2019. május 28., kedd, 09:25

A Magyar Vöröskereszt Országos Vezetősége „Humanitárius település” címet adományoz azoknak a magyarországi önkormányzatoknak, akik a Magyar Vöröskereszt eszmeiségét, alapelveit tiszteletben tartják, céljainak megvalósításában aktívan részt vesznek.

Olyan települések részesülhetnek az elismerésben, ahol működik vöröskeresztes szervezet, melynek munkáját önkéntesek is segítik. Fontos, hogy a település lakossága aktívan részt vegyen a a Magyar Vöröskereszt tevékenységében és a lakók között legyenek rendszeres (folyamatosan, évente legalább két alkalommal) véradók.

Május 23-án, Törökbálinton adták át városunk részére a Humanitárius Település díjat; melyet Darázsi Kálmán alpolgármester és Sinkovicz László képviselő közösen vehettek át.