Történelmi kupasiker

2023. február 1., szerda, 13:55

Soha nem látott magasságokba, a MOL Magyar Kupa legjobb 16 együttese közé jutott a Monor labdarúgó csapata a kupasorozat idei kiírásában! A menetelésnek még nincs vége, hiszen február 8-án az élvonalbeli Paksi FC ellen már a negyeddöntőbe kerülés a tét.

Az aktuális fordulók sorsolásakor rendre elkerülte a magasabb osztályú ellenfeleket a klub, az első fordulót leszámítva megyei bajnokságokban szereplő csapatokkal játszott. A szintén NBIII-as Cegléd elleni, hosszabbításban kiharcolt továbbjutást követően igazi országjárás kezdődött. Előbb a Csongrád-Csanád megyei Székkutason majd Zalaszentgróton is monori siker született. A nyolcaddöntős szereplést a negyedik fordulóban a Somogy megyei Nagyatád ellen harcolta ki a kék-fehér gárda. A Magyar Labdarúgó Szövetség nagyszabású kampányba kezdett a még résztvevő csapatok bemutatása érdekében. Január közepén városunkban forgatott a szervező médiastábja, emellett országosan ismert nagykövetek kísérik az egyesületek útját a közösségi médiában, városunk csapatát Kiss Orsolya KISÓ műsorvezető mutatta be.

A tavalyi döntős, NBI-ben szereplő Paks ellen február 8-án 13 órától lép pályára városunk csapata, HAJRÁ MONOR!