augusztus 20. 16:00
Az államalapítás ünnepe
Monor, Szent István tér
A műsor készítői az ezer pince városában a Strázsa-hegyen az egyik legrégebbi pincében rendezik be alkalmi stúdiójukat. Az öt órás élő adásban megszólalnak mindazok, akiknek fontos szülővárosuk, ismerői ápolói, őrzői a monori értékeknek. A műsorban felelevenedik a helyi szőlőtermesztés és borkészítés hagyománya. Bemutatják a Strázsa-hegyi borászati tanösvényt és borutat, felkapaszkodnak a kilátóba, és élő adásban kapcsolódnak be egy családi pincészet éppen zajló munkálataiba, de bemutatják a babos toroskáposzta készítését is.
Helyi zenészek és fiatal tehetségek muzsikálnak majd a Pincefaluban. Az adásban száguldó riporter jelentkezik a város különböző pontjáról, a helytörténeti kiállításból vagy az országban egyedülálló köztéri gyógynövényparkból. A műsor hallgatói megismerhetik az idén 100 éves Monori Galamb és Kisállattenyésztő Egyesület történetét és a szépséges monori keringő szárnyaló történetét. Az Országjáró délutáni műsorrészében bemutatkoznak a helyi alkotók, festők szobrászművészek, ékszerkészítők, gobelinhímzők, különleges gyűjtemények tulajdonosai.
A Monorról szóló adás az elhangzást követően visszahallgatható a www.mediaklikk.hu weboldalon, képes beszámolóját pedig megtalálják a Kossuth rádió, Facebook oldalán.
Az Országjáró 01.28-án szombaton délelőtt 10.00-12.00 és délután 14.30-17.30 között hallható a Kossuth rádióban.
augusztus 20. 16:00
Monor, Szent István tér
augusztus 24. 18:00
Vigadó Kulturális és Civil Központ (2200, Monor Kossuth Lajos u. 65-67.)
augusztus 29. 10:00
Monor, Szent István tér
Monor Városközpontjában várunk mindenkit augusztus 20-án, az államalapítás ünnepe alkalmából!
Programok:
16:00-tól népi gyermekjátékok és ügyességi játékok várják a kilátogatókat.
17:30-tól a Buborék Együttes gyermekkoncertje szórakoztatja a legkisebbeket.
19:00-kor Csernik Szende lábbábos, székely mesemondó előadása következik.
20:00-tól koncertet ad az Irie Maffia.
21:30-tól pedig DJ Huszár gondoskodik a hangulatról.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Lapozzon bele!