Élménypark és játszótér épült a Szent Orbán téren

2021. június 21., hétfő, 11:44

Újabb megvalósult fejlesztés teszi még vonzóbbá a városunk számára fontos Strázsa hegy főterét, a Szent Orbán teret. Élménypark és játszótér építésére nyert el pályázatot az önkormányzat a LEADER helyi akciócsoportok két pályázati felhívásán; melyek átadására az idei Borvidékek Hétvégéje program keretén belül került sor. A beruházásnak köszönhetően a tér eddig kihasználatlan részén alakult ki közösségi tér, tovább bővítve a Szent Orbán tér funkcióját. A VP6-19.2.1.-41-2-17 és VP6-19.2.1.-41-4-17 azonosítószámú támogatásból megvalósuló fejlesztésnek köszönhetően a helyi kiránduló lakosok és az egyre sűrűbben érkező turisták számára is vonzóbb célpont lehet városunk.

A két komponensből álló, összesen 25 millió forint támogatást önrésszel is kiegészítette az önkormányzat. A gyerekek részére ütéscsillapító felületen kerültek kialakításra játékok; míg a felnőttek kikapcsolódását padok, piknikasztalok, tájékoztató táblák, rönkfa ülőbútorok segítik. A terület világítását napelemes lámpatestek biztosítják, és természetesen hulladéktárolók is kihelyezése kerültek, az Okos Város projekt keretében telepített kültéri mosdó közelében. Reméljük, hogy a folyamatos fejlődés jó hírét viszi városunknak és egyre többen ismerik meg Monort, az ezer pince városát!