Közösen őrizhetjük meg városunk értékeit

2021. február 26., péntek, 10:49

Sajnálatos jelenség Monoron, hogy a közelmúltban közterületi rongálások nehezítik a városüzemeltetés munkáját. A Kövál Nonprofit Zrt. munkatársai számára rendszeres feladatot jelent a rongálások utáni javítás, melyek éves szinten jelentős összeget emésztenek fel a város költségvetéséből. A 2020-ban okozott károk és a javítás költsége megközelítette az 1,5 millió forintot (padjavítások, tájékoztató táblák stégek javítása, stégeknél kötélcsere,egyéb festések)! A Gera kertben található közterületi padok ülő- és hátlapjait a felújítás után hónapokon belül tönkretették, eltörték. A városüzemeltető cég leszerelte és felújításra a telephelyére szállította a fa alkatrészeket, melyek visszahelyezése a napokban megtörténik. Sajnos a kialakult helyzetet egyes szervezetek arra használták fel, hogy negatív színben tüntessék fel ezzel az önkormányzatot. Kérjük, ha rongálás jeleit tapasztalják, jelezzék a Kövál Nonprofit Zrt. felé! A kialakult helyzetben, az önkormányzat csak a lakosság közreműködésével tud hatékonyan tenni városunk értékeinek és tisztaságának megőrzéséért! Fotó: Opovszki Lívia