Újabb egyeztetésre készülnek városunk vezetői a MÁV-val

2019. szeptember 9., hétfő, 08:08

Szeptember 16-án tárgyalnak újra városunk vezetői - Gomba, Péteri, Üllő és Vecsés képviselőivel közösen - a 100a vasútvonalon bevezetett intézkedésekről. Korábban, szeptember 2-án került sor első alkalommal egyeztetésre a 100a vonalon tapasztalt, sokszor kaotikus közlekedésről. Akkor, a sajtóban is megjelent hírek szerint a MÁV megvizsgálta a Monort is érintő vasútvonal problémáit és kész tervekről számoltak be:

  • a jövőben csúcsidőszakban a Monorig közlekedő S50-es járatot dupla Flirt szerelvény teljesíti;
  • „vonali felelőst” nevez ki a vasúttársaság, akik minden munkanapon személyes ellenőrzést tartanak az üzemzavarok minimalizálása érdekében;
  • a jövő évben 6 milliárd forintot csoportosítanak át a 100a vonal kritikus szakaszainak felújítására
  • vizsgálják az éjszakai közlekedés lehetőségét, éjszakánként 2-3 vonatpárral

A jövő heti tárgyaláson Darázsi Kálmán alpolgármester képviseli városunkat. A lakosság minél szélesebb körű bevonása érdekében várjuk az eddig megtett lépésekkel kapcsolatos észrevételeiket! Kérjük, hogy e-mailben küldjék el az önkormányzat részére tapasztalataikat, véleményeiket! Leveleiket a titkarsag@monor.hu e-mail címre várjuk szeptember 13-án reggelig.