80 éves az evangélikus templom Monoron

2019. június 21., péntek, 08:13

A monori Evangélikus Egyházközség téglából épült temploma jellegzetes épülete városunknak. Az 1939-ben, idén 80 éve felszentelt templomot nagy becsben tartja a gyülekezet, folyamatosan törekednek az épületfelújítására.

Fotó: Várszegi József

A kerek évforduló alkalmából idén egy orgona vásárlását tervezik, mely több évtizede szerepel a gyülekezet tervei között. A most fellelt, kiváló minőségú új hangszer ára közel hárommilió forint, melyre gyűjtést szerveznek a monori evangélikusok. Monor Város Önkormányzata is az ügy mellé állt, a város által biztosított ötszázezer forint mellé további adományokat várnak.  

Szeptember közepén Fabiny Tamás püspök érkezik a monori evangélikus templomba, a gyülekezet tagja remélik, hogy addigra sikerül megvásárolni az új orgonát! Ebben nyújtott segítségüket előre is köszönik!