január 27. 17:00
Közös nevező kiállítás-sorozat - Fekete Alexandra és Mátékovits Mónika kiállítása
Vigadó Kulturális és Civil Központ
Mocsári Károlyt, monori zongoraművészt, városunk díszpolgárát kiemelkedő zenei előadóművészi tevékenysége elismeréseként tüntette ki Dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere március 13-án.
Művész úr általános iskolai tanulmányait a monori Kossuth Lajos Általános Iskolában kezdte, majd Budapesten, a Balett Intézet Általános Iskolájában fejezte be. Zenei tehetsége rendkívül korán megmutatkozott, fiatal korában minden dallamot lejátszott, amit a rádióban hallott; később derült ki, hogy abszolút hallása van. Hétéves korától a Monori Állami Zeneiskolában is tanult, ahol Budai Imréné szolfézst, Nagy Józsefné pedig zongorát oktatott neki. Számos zeneiskolai hangversenyen játszott, zongorajátéka rohamosan fejlődött.
Tízéves korában felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneakadémia kivételes tehetségek előkészítő tagozatára, mint kivételes tehetségű növendék. Első önálló zongoraestje 12 éves korában volt a Zeneakadémián, 16 éves korában már rendes főiskolai hallgatója volt a Zeneakadémiának a Zongora Tanszakon Nádor György tanítványaként. Ekkor lett második a barcelonai zongoraversenyen, majd 18 évesen a nemzetközi Liszt-Bartók zongoraversenyen kapott különdíjat. 21 éves korában szerzett zongoraművész diplomát. Nemzetközi karrierje 1984-85-ben kezdődött, miután megnyert számos nemzetközi zongoraversenyt (Terence Judd /London/, majd Barcelonában, Athénban és Montrealban a Van Cliburn- és a Rubinstein-versenyen).
Ösztöndíjjal folytatta tanulmányait a Curtis Intézetben Jorge Boilet-nél /Philadelphia/ 1985-86-ban, valamint Yvonne Lefébure mesterkurzusait is látogatta. 1985-ben a Cziffra-alapítvány ösztöndíjasa volt. Azóta több jelentős zenekar hívta meg szólistájául, így az Új-Zélandi Szimfonikusok, a Manchesteri Hallé Zenekar, a Londoni Philharmonikusok, a Berlini Rádiózenekar és a Budapesti Fesztválzenekar. A világ vezető karmestereivel szerepelt és szerepel együtt. Koncertműsorain főleg Liszt Ferenc szerzeményeivel szerepel. Koncertkörútjai során Montrealtól Európán át Észak- és Dél-Amerikában, Észak-Afrika jelentős fesztiváljain az egész világon megismertette Monor nevét.
Városunkban aktív részese a zenei nevelésnek, és a klasszikus zenei koncertek szervezésének. Rendszeres résztvevője helyi koncerteknek, melyek a Monori Zeneiskolában, a Vigadó Kulturális és Civil Központban valamint a Református nagytemplomban kerülnek megrendezésre. Közreműködésével a hazai komolyzenei élet elismert szereplői adtak koncertet Monoron. Monor Város képviselő-testülete Mocsári Károlyt 2003. március 15.-én Díszpolgár és Oklevél kitüntetésben részesítette.
Rangos kitüntetéséhez ezúton is gratulálunk! Köszönjük városunk zenei életének fejlődésében betöltött szerepét, és további jó munkát kívánunk!
január 27. 17:00
Vigadó Kulturális és Civil Központ
január 30. 18:30
február 2. 15:00
Művelődési Ház (Monor, Bocskai u. 1.)