Monor város hivatalos honlapja. Megtalálhat minden hivatali elérhetőséget, nyitva tartást, elolvashatja Monor híreit, kiadványait.
Városfejlesztési és Pénzügyi Bizottság feladatai
Előkészíti a helyi önkormányzat gazdasági programjára vonatkozó képviselő-testületi döntést. Ellenőrzi megvalósulását, javaslatot tesz a program módosítására, kiegészítésére.
Előkészíti, véleményezi a helyi önkormányzat költségvetéséről, az átmeneti gazdálkodásról, a helyi adókról szóló; az önkormányzati vagyonnal történő gazdálkodás szabályaira, az önkormányzati tulajdonú ingatlanok, lakások és a nem lakás céljára szolgáló helyiségek elidegenítésére, bérbeadására, az építésügyi igazgatás körébe tartozó, helyi társadalmi viszonyok rendezésére, a helyi építési szabályzatra, a helyi jelentőségű természeti értékek védetté nyilvánítására, megóvására, őrzésére, helyreállítására vonatkozó; a víz- és csatornamű díjakról szóló; a piacokról és vásárokról szóló; a mezőőri szolgálatról szóló, a köztisztaságról szóló, valamint mindazon önkormányzati rendelet-tervezetet, mely e Bizottsághoz, mint az ágazatilag felelős Bizottsághoz tartozik, és ellenőrzi e rendeletek végrehajtását, javaslatot tesz e rendeletek módosítására, kiegészítésére.
Javaslatot tesz az általános és céltartalékok felhasználására, hitelfelvételre és kötvény kibocsátására.
Véleményezi a helyi önkormányzati költségvetési szervek, továbbá a teljesen vagy részben önkormányzati alapítású gazdasági társaságok átszervezésére, átalakítására, megszüntetésére vonatkozó előterjesztéseket.
Javaslatot tesz (más bizottsággal együtt) költségvetési szerv alapítására, annak gazdálkodási jogköre, alaptevékenység keretében ellátandó feladatára és kiegészítő vállalkozási tevékenységére és véleményezi e szervek ellenőrzésének tapasztalatairól szóló jelentéseket.
Előkészíti, véleményezi a költségvetés végrehajtásáról szóló beszámolót (zárszámadás), valamint az évközi beszámolókat. Javaslatot tesz a normatív költségvetési hozzájárulások elszámolásának elfogadására.
Javaslatot tesz mindazoknak a közösségi szolgáltatásoknak a támogatására, amelyet nem helyi önkormányzati költségvetési szervek útján végeztetnek.
Figyelemmel kíséri a költségvetési bevételek alakulását, a saját bevételeket, a vagyonváltozást, értékeli az azt előidéző okokat. Vizsgálja az adósságot keletkező kötelezettségvállalás indokait, gazdasági megalapozottságát. Ellenőrzi a pénzkezelést, a bizonylati rend és a bizonylati fegyelem érvényesítését.
Javaslatot tesz a címzett, illetve céltámogatások igényléséről. E javaslatáról a Képviselő-testület dönt.
Tájékoztatja a lakosságot a helyi adókból származó bevételek összegéről.
Javaslattal él a Képviselő-testület felé a polgármester illetményének, költségtérítésének módosítása vonatkozásában.
Feladatkörében tett vizsgálati megállapításait közli a Képviselő–testülettel.
Gondoskodik a helyi jelentőségű természeti érték megóvásáról, őrzéséről, fenntartásáról, bemutatásáról, helyreállításáról, illetve Képviselő-testületi intézkedést kezdeményez ezeknek a feladatoknak a megoldására.
Ellenőrzi az önkormányzati Környezetvédelmi Alap felhasználásáról szóló képviselő-testületi döntések végrehajtását, erről a testületet tájékoztatja.
Előkészíti a település folyékony hulladék leeresztő helyének kijelölésével, valamint a közcélú ártalmatlanító telep létesítésével kapcsolatos képviselő-testületi döntéseket.
Előkészíti a közterület tisztán tartásával, lomtalanítási akciókkal kapcsolatos feladatok tervezését.
Véleményt nyilvánít a település térképészeti határkiigazításával kapcsolatos testületi döntés kialakításához, a földrajzi nevek megállapításához, megváltoztatásához.
Javaslatot tesz a közvilágítási berendezések létesítésére, üzemeltetésére és fejlesztésére vonatkozóan.
Előkészíti a rendezési programtervezetet. Közreműködik a rendezési programterv államigazgatási szervekkel, érdekképviseleti szervekkel történő egyeztetési eljárásban.
Kezdeményezi a települési vízellátás, csatornázás, az összegyűjtött szennyvizek tisztítása, a csapadékvíz elvezetése körében jelentkező önkormányzati feladatok megoldásának ütemezését. Javaslatot tesz a helyi vízrendezésre, vízkár elhárításra, ár- és belvíz védelemre, vízbázis védelemre, kapcsolatot tart a vízgazdálkodási társulattal.
Véleményezi a vízi közüzemi tevékenység körében a település ivóvíz ellátásával, szennyvíz elvezetésével, szippantott szennyvíz szállításával, szennyvíz tisztításával és a csapadékvíz elvezetésével kapcsolatos kérdéseket.
Javaslatot tesz a vízközmű szakszerű üzemeltetését biztosító intézmény (szerv, szervezet) létrehozására, a szolgáltatás jogi, gazdasági, szakmai szabályainak kialakítására.
Javaslatot tesz az önkormányzat tulajdonában álló vizek (Kis-tó) és vízi létesítmények hasznosítására.
Javaslatot tesz és véleményezi a területrendezés szempontjából szükséges ingatlanok megvásárlására, kisajátítására vagy eladására vonatkozó előterjesztéseket.
Javaslatot tesz országos közúthoz közvetlenül nem csatlakozó helyi utak, a helyi utak részét képező járdák (kerékpárutak, gyalogutak) építésének, korszerűsítésének, forgalomba helyezésének, megszüntetésének (elbontásának) engedélyezéséhez.
Javaslatot dolgoz ki a helyi közút kezelésével, fenntartásával, javításával, szilárd burkolattal való ellátásával kapcsolatosan.
Kidolgozza az önkormányzat önálló környezetvédelmi programját összhangban a nemzeti környezetvédelmi programmal és a település rendezési tervével.
Fejlesztési feladatok során vizsgálja, vagy vizsgáltatja a környezetvédelmi követelményeket, előkészíti az önkormányzat környezetvédelmi tárgyú rendeleteinek, határozatainak tervezetét.
Javaslatot tesz a helyi zaj- és rezgésvédelmi, valamint levegőtisztaság-védelmi szabályok kidolgozására, a zajvédelmi szempontból fokozottan védetté nyilvánítandó területekre.
Javaslatot tesz az avar és kerti hulladék égetésére, továbbá a háztartási tevékenységgel okozott légszennyezésre vonatkozó szabályokra.
Pályázatokat készít elő a területfejlesztési célelőirányzat felhasználására, beruházásokat elősegítő javaslatokat, programokat dolgoz ki.
Javaslatot tesz a településszerkezeti terv kidolgozására, illetve az építési tilalomra.
Feltárja, számba veszi a helyi építészeti örökség értékeit. Gyakorolja a helyi építészeti örökség védelméről szóló külön helyi rendeletben meghatározott bizottsági hatásköröket.
Közreműködik a műemléki értékek felkutatásában, műemlékké történő nyilvánításukban, a helyi értéktár létrehozásában és vezetésében.
Javaslatokat dolgoz ki vízi létesítmény elszennyeződése, valamint a veszély megszüntetésére.
Véleményezi a villamosenergia-korlátozás sorrendjét, az energiaellátási – és gázszolgáltatással a kapcsolatos tanulmányokat, terveket, kéréseket.
Segíti a fogyasztók önszerveződését, együttműködik e körben a Hatósággal, felkérésre vizsgálatot folytat.
Javaslatot tesz a kamarákkal történő megállapodások kidolgozására.
Javaslatot dolgoz ki az idegenforgalom fejlesztésére, elemzi a város idegenforgalmának alakulását, véleményezi a Monori Pincefalu fejlesztését, kihasználását.
Együttműködik a hegyközséggel, a gazdakörrel, más mezőgazdasági jellegű szervezetekkel, kamarákkal és érdek-képviseleti szervekkel, véleményezi e szervezetekkel kötendő megállapodásokat, kikéri véleményüket a települést érintő mezőgazdasági vonatkozású rendelet meghozatala előtt.
Javaslatot tesz –a magasabb szintű jogszabály által meghatározott hatáskörben - az állat egészségügyi, - és állatvédelmi, és az ezzel összefüggő környezet – és egészségvédelmi feladatok ellátására, helyi szabályozásának megvalósítására, a növényvédelmi feladatok ellátására, erdőtelepítésre, fásításra, haltelepítésre, és az allergiát keltő növények (parlagfű, vadkender) kiirtására.
Ellát minden további az ágazati önkormányzati feladatkörébe tartozó döntés előkészítő, véleményező, javaslattevő, illetve végrehajtást koordináló feladatot.
A Képviselő–testület által átruházott hatáskörben a Városfejlesztési és Pénzügyi Bizottság a feladat– és hatáskör címzettje:
a közúti közlekedésről szóló 1988. évi I. törvény Ktv. 34. § (2) bekezdésében meghatározott az önkormányzat tulajdonában lévő helyi közutak forgalmi rendjének kialakításával, ezen utakon a forgalmi rend szabályozásával és azok felülvizsgálatával kapcsolatos döntési jogkör vonatkozásában,
a külön önkormányzati rendeletben meghatározott – 34/2011. (XII.21.) önkormányzati rendelet 4. § (3) bekezdése szerinti - hirdetőfelületek kialakítása, valamint a hirdetőfelületek helyének kijelölésével kapcsolatos döntési jogkör vonatkozásában.